Bizim Kafadarlar

2 erkek kardeş Selim ve Sinan, iki kız kardeş Ela ve Ayça… Yaz tatillerini Heybeliada’da yan yana evlerde geçiren Bizim Kafadarlar, çoğunlukla Selimlerin bahçesindeki ağaç evde buluşuyorlar. Veeeee Bizim Kafadar’lar maceraya bayılırlaaaar!

Selim

Sinan’ın Ağabeyi

Bizim Kafadarların teknoloji kurdudur. Dolayısıyla teknoloji ile yatıp teknoloji ile kalkar. Teknolojinin güncel hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünür. En yeni teknolojileri, en son çıkan aletleri ona sormalısınız. Her bulduğu aleti açıp içini karıştırır. Kendi kendine bir şeyler icat etmeye bayılır. Teknolojik olmamasına rağmen LEGO, yeni şeyler yaratabildiği için, en favori oyuncağıdır. Bilmenin güzel ama öğrenmenin sıkıcı olduğu düşünür.

Ela

Ayça’nın Ablası

Bizim Kafadarların profesörüdür diyebiliriz. Tarih delisidir. Okumayı, değişik yerler görmeyi, araştırmayı en önemlisi öğretmeyi çok sever. Liderlik yönü çok gelişmiştir. Maceracı bir ruha sahiptir. Ama maceraya atılma konusunda tereddütler yaşayabilir. Teknoloji karşıtı olmamasına rağmen teknoloji ile yakından uzaktan alakası yoktur. Ama iyi bir kullanıcıdır. Kullanmak için nasıl çalıştığını anlamanıza da ihtiyaç yoktur zaten.

Sinan

Selim’in Kardeşi

Bizim Kafadarların fırlama oğlanı! Eğlenmek ama özellikle eğlendirmek hayatının amacıdır neredeyse. Gülmeyi çok sever (bir de tahmin edeceğiniz gibi güldürmeyi…) Kendi kendine öğrenmek” sözlüğünde yazmaz ama birileri öğretmek istiyorsa 4 kulakla dinler. Spor özellikle de futbol vazgeçilmezdir onun için. Başaramazsa yılmadan yeniden dener.  Ama gelin görün ki biraz sakardır.

Ayça

Ela’nın Kardeşi

Bizim Kafadarların cimcimesidir. Nerede curcuna varsa bilin ki Ayça onun içindedir. Eğlenmek için doğmuştur. Hayatı ciddiye almaz gibi görünse de her olaya ciddiyetle yaklaşabilir ama her şeyin gülünecek bir yanı vardır. Öyle değil mi? Bir de… Her şeyde korkacak bir yan da vardır mutlaka!

Ottolar

Otto’lar oldukça gelişmiş OttoDON gezegeninde yaşarlar ve 8 şeklindedirler. Aniden ortadan kaybolan liderleri Uluotto’yu bulmak için dünyaya gelen Otto’ların yolu Bizim Kafadar’larla kesişir. Gelişmiş teknolojileriyle ışınlanabilir, görünmez olabilir ve bir insanın yapamayacağı daha birçok şeyi yapabilirler.

Tırsotto

Teknotto’nun İkiz Kız Kardeşi

Konuştu mu ondan cesuru yoktur ama kendi gölgesinden korkar. Macerayı çok sever (mümkünse korkunç olmayanları… Tabii öyle bir macera varsa!) Define haritalarına olan ilgisi sayesinde harita okuma konusunda uzmanlaşmıştır. Bir de her korktuğunda ottodonlar. Yani pırtlar.

Profotto

Profesör

Hemen hemen her konuda bilgi sahibidir. Çünkü tam bir kitap ve araştırma kurdudur. Her şey onun için bir araştırma konusu ve uçsuz bucaksız hayal kurma fırsatıdır. Kendi babasından, hatta büyük babasından hatta büyük büyük babasından daha çok şey bilir. Tarih onun için sadece bir araştırma konusu değil bir yaşam biçimidir. Araştırmacılığın kurallarını sanki o yazmıştır.

Sakarotto

Sakar Erkeğimiz

Her şeyi denemek ister. Her bir denemede başına (ve etrafındakilerin başına) gelmedik kalmaz. Ne kadar sakarsa o kadar da paylaşımcıdır. Hayattan zevk almayı bilir. Yemek yemeyi çok sever.

Teknotto

Tırsotto’nun ikiz erkek kardeşi

Adı üstünde tam bir teknoloji kurdu. Kullandıklarının yanısıra yarattığı teknolojik aletlere inanamazsınız. Birkaç basit malzeme ile mucizeler yaratır. Evde deney yapmaya bayılır. Teknoloji dışındaki konuları araştırmak yerine başkalarının ona öğretmesini tercih eder. Zonlanmak (ışınlanmak) onun sayesinde sözlüklere girmiştir.

To Top